• 1
  • slider jquery
  • 3
image carousel by WOWSlider.com v8.8

مرکز فروش تجهیزات آتش نشانی در تهران

تجهیزات آتش نشانی تهران

تجهیزات آتش نشانی, فروش تجهیزات آتش نشانی تهران, مرکز فروش تجهیزات آتش نشانی در تهران, تجهیزات آتش نشانی در شرق تهران, تجهیزات جدید آتش نشانی تهران.

معرفی تجهیزات آتش نشانی ، کلیه تجهیزات ایمنی آتش نشانی فردی، تجهیزات سیستم های اعلام حریق که وظیفه آشکارسازی حریق و تجهیزات سیستم های اطفاء حریق که وظیفه خاموش نمودن آتش را برعهده دارند، جزئی از تجهیزات آتش نشانی محسوب می شوند. بنابراین کلیه لوازم و وسایلی که هر کدام از آن ها نقش خاصی در اطفای حریق برعهده داشته باشند، جزئی از وسایل آتش نشانی به شمار می روند.

تجهیزات آتش نشانی یا تجهیزات اطفاء حریق طیف وسیعی از ابزار را شامل می شود، که هر کدام نقش خاصی در خاموش کردن آتش بر عهده دارند. امروزه نیز به اعمالی که برای خاموش کردن آتش انجام می شود اطفاء حریق می گویند.

با توجه به نوع تجهیزات، تخصص و وظایف نیروهای آتش نشانی و منطقه مربوطه، ایستگاه های آتش نشانی به 3 دسته زیر تقسیم بندی می شوند.
1- ایستگاه های حریق ( تک منظوره )
2- ایستگاه های حریق و نجات ( دو منظوره )
3- ایستگاه های پشتیبانی ( سه منظوره )


ایستگاه های حریق ( تک منظوره )
این ایستگاه با دارا بودن تمامی ماشین های آتش نشانی وظیفه اطفاء حریق را بر عهده دارد. با توجه به دارا بودن این ایستگاه به ماشین ها و تجهیزات پیشرفته آتش نشانی، در صورت بروز سایر حوادث نیز می توانند به آنها رسیدگی کنند. خودروهای موجود در این ایستگاه شامل: خودروی پیشرو، پسرو، لوله کشی و تانکر آب می باشد.


ایستگاه های حریق و نجات ( دو منظوره )
این ایستگاه آتش نشانی علاوه بر دارا بودن لوازم و خودروهای اطفاء حریق، دارای تجهیزات امداد و نجات تخصصی در زمینه حوادثی چون سیل، زلزله، آوار، چاه و ... می باشد. خودروهای نجات مربوط به این ایستگاه می باشند.


ایستگاه های پشتیبانی
این ایستگاه آتش نشانی، پشتیبان ایستگاه های قبلی است. ماشین ها و تجهیزات آتش نشانی سنگین و فوق سنگین در این ایستگاه نگهداری می شوند. برای هر منطقه عملیاتی یک ایستگاه پشتیبانی با کلیه تجهیزات در نظر گرفته می شود، تا در صورت نیاز به محل حادثه فرستاده شوند. تجهیزات نگهداری شده در این ایستگاه شامل: خودروهای بالابر، جرثقیل، خودروی نورافکن، لودر، نردبان سنگین، خودروی حمل دستگاه تنفسی، خودروی حمل کف، بیل مکانیکی، تانکرهای سوخت رسان، تریلی های آب و ... می باشد.


خودرهای آتش نشانی:

این خودروها دارای تنوع زیاد و ویژگی های خاص هستند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

 

خودروی آتش نشانی


خودرو پیشرو آتش نشانی:
از جمله ماشین های آتشنشانی سنگین موجود در ایستگاه حریق تک منظوره است. خودرویی که در زمان اعزام به مأموریت جلوی ناوگان حرکت کرده و دارای دو کابین می باشد. در زمان اعزام فرمانده تیم و آتش نشانان در این ماشین حضور دارند. تجهیزات این ماشین آتش نشانی شامل مخزن آب، پمپ آتش نشانی، انواع تجهیزات آبرسانی آتش نشانی، انواع تجهیزات هیدرولیکی نجات و ... می باشد.


خودرو پسرو آتش نشانی:
این ماشین نیز جزء ماشین های سنگین ایستگاه حریق تک منظوره بوده و به دلیل دارا بودن یک کابین گنجایش مخزن آب آن از ماشین پیشرو بیشتر است. بنابراین در عملیات اطفاء حریق توانایی تأمین کننده آب مورد نیاز را دارد. لوازم این ماشین آتش نشانی شامل: مخزن آب، پمپ و سایر تجهیزات آبرسانی است.


خودرو لوله کشی آتش نشانی:
این ماشین آتش نشانی سبک بوده و در عملیات اطفاء کوچک و جزئی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین دارای لوازم آتشنشانی مختلف و لوله های لازم جهت آبرسانی از شیر آتشنشانی می باشد. لوله های آتش نشانی جهت آب رسانی از شیر آتش نشانی به ماشین آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.


خودرو تانکر آب:
خودروی تانکر آب نمونه ای از خودروهای سنگین است، این خودرو دارای تانکر آب با ظرفیت 12000 لیتر و بیشتر می باشد. زمانی که حریق گسترده باشد و آب موجود در خودروهای پیشرو و پسرو به اندازه کافی نباشد، از تانکر آب این خودرو استفاده می شود.

وسایل ضروری آتش نشانی
ماسک
که در دو نوع تمام صورت و نصف صورت بوده و هر کدام از آنها نیز دارای تنوع بسیار زیاد می­ باشند.

سیستم تنفس هوای فشرده
این سیستم هنگام کار در محیط بسته مورد استفاده می­ گیرد تا آتش نشان از هوای موجود در این سیستم برای تنفس خود استفاده کند.

عینک ایمنی
این عینک ها دارای انعطاف خاصی هستند و از برخورد اجسام ریز به چشم جلوگیری کرده و همچنین نیروی وارده بر آنرا خنثی می­ کنند. هم چنین بیشتر آنها قابلیت جذب اشعه فرابنفش را نیز دارا می­ باشند.

دستکش ایمنی
که شامل دستکش ایمنی با کف چرم و دستکش ضد حرارت و دستکش ضد اسید و دستکش ضد برش می ­باشد.

کلاه ایمنی
برای محافظت از اصابت اجسام به سر استفاده می شود و دارای تنوع زیادی می­ باشد.

محافظ گوش
برای جلوگیری از شنیدن صدای انفجار آسیب به گوش استفاده می شود.

جلیقه
برای دیده شدن در شب از آن استفاده می شود.

کفش ایمنی
از سایر لوازم ضروری که از اهمیت وِیژه برخوردار است می­توان به کفش ایمنی اشاره کرد. این کفش ها باید از ایمنی خاصی برخوردار باشند تا بتواند از خطراتی مانند اصابت اجسام و اشیاء برنده به پا و برق گرفتگی محافظت ­کند.

ویژگی های کفش ایمنی مناسب چیست؟ در ایمن ترافیک مگ بخوانید.

علائم ایمنی
برای آگاهی مردم در محل حادثه و هشدار به آن ها می باشد.

هارنس
برای محافظت از آتش نشان ها در ارتفاع بالا می ­باشد که روی بدن آتش نشان تنظیم شده و قلاب آن به طناب متصل است همچنین نوارهایی را دو تا دور ران پا و کمر و شانه برای محافظت می­ بندد.

لباس کار
برای محافظت از جان آتش نشانان در انواع مدل ها استفاده می ­شود و کاملا ضد آب و ضد حریق هستند.

معرفی تجهیزات آتش نشانی
کپسول آتش نشانی
کپسول های آتش نشانی دارای تنوع زیادی بوده و وزن و حجم های متفاوتی دارند. در این کپسول ها ماده خفه کننده احتراق، در دو نوع کف و پودر وجود دارد. عموما بدنه کپسول های آتش نشانی از فلز ساخته شده و باید دارای مقاومت بالا بوده تا بتواند فشار را به خوبی تحمل کند. بدنه کپسول های آتش نشانی لازم است در مقابل زنگ زدگی نیز مقاوم باشد و روش استفاده، نام کارخانه و سایر اطلاعات بر روی آن درج شده باشد. همچنین بدنه باید در مقابل زنگ زدگی و خوردگی از مقاومت لازم برخوردار باشد. این کپسول ها به خاطر حمل و نقل و جای گیری ساده در دست آتش نشانان به شکل استوانه های ته گرد ساخته می شوند.

خاموش کننده های محتوی آب
که بر سه نوع سودا اسید، آب و هوا، آب و گاز می باشند. خاموش کننده های سودا اسید از قدیمی ترین خاموش کننده ها هستند و امروزه مورد استفاده قرار نمی­ گیرند. خاموش کننده های آب و هوا نیز از آب و هوای تحت فشار تشکیل یافته و کاملا تحت کنترل است. بدین صورت که بر روی در پوش آن مکانیزمی تعبیه شده که با فشار بر روی اهرم آن شیر خروجی باز می­ شود و با برداشتن فشار شیر خروجی بسته خواهد شد. خاموش کننده های آب گاز نیز دارای سیلندری است که ۳/۲ حجم آن از آب پر و برای تامین فشار مورد نظر برای تخلیه گاز کربن دی اکسید که در محفظه ی دیگری است استفاده می ­شود و با آزاد کردن ضامن آن گاز کربن دی اکسید خارج می­ شود. توجه شود که مدل های قدیمی این خاموش کننده ممکن است از کنترل خارج شود.

خاموش کننده های کف
که خود دارای دو نوع کف شیمیای و مکانیکی هستند. این کف ها مایعی هستند که پس از ریخته شدن بر روی مواد در حال اشتعال، روی آنها را می­پوشانند و از رسیدن اکسیژن به آن جلوگیری می­ کند که در اصطلاح به آن خفه کردن آتش می­ گویند. هم چنین موجب سرد شدن مواد در حال اشتعال نیز می ­شود. خاموش کننده های کف شیمیایی از دو مخزن تشکیل شده است که یکی داخل دیگری است. مخزن خارجی حاوی بی کربنات سدیم و مخرج داخلی حاوی سولفات آلومینیوم می باشد که قبل از خروج هیچ گونه تماسی باهم ندارند. در خاموش کننده های کف مکانیکی فشار لازم برای خروج هوا هم از راه دور تامین می ­شود.

خاموش کننده های پودری
که متشکل از از پودر و هوا و یا پودر و گاز می ­باشند. این خاموش کننده ها همانند خاموش کننده های آب و هوا هستند و فقط تفاوت آن­ها در تنوع سایز می ­باشد.

خاموش کننده های دی اکسید کربن
این خاموش کننده ها به دلیل محفظه فولادی خود سنگین تر می ­باشند. به همین دلیل سایزهای کوچک آن­ها مرسوم است و در صورت نیاز به سایزهای بزرگ تر آنها را به شکل چرخدار برای سهولت حمل می ­سازنند.

خاموش کننده های مواد هالوژنه
این خاموش کننده ها به دلیل آسیب به لایه ازون و محیط زیست از رده خارج شده است.


خودروی نجات آتش نشانی:
این خودرو مربوط به ایستگاه دو منظوره حریق و نجات است و دارای تجهیزات تخصصی و سبک است. در مواقع پیچیده و حساس جهت نجات افراد مورد استفاده قرار می گیرد. انواع ماشین های آتش نشانی نجات سنگین نیز در ناوگان های خودرویی آتشنشانی وجود دارد که در صورت نیاز به محل حادثه اعزام می شوند.


تجهیزات آتش نشانی فردی:
این لوازم شامل کلاه ایمنی، لباس کار آتش نشانی، کفش ایمنی، ماسک اکسیژن، دستکش ایمنی، کپسول آتش نشانی و ... می باشد.

تجهیزات آتش نشانی صنعتی
کوپلینگ اینترلاک
برای وصل کردن شلنگ های آب مورد استفاده قرار می­ گیرد تا بتوان طول شلنگ های آب پاش را به حداکثر مقدار مورد نیاز رساند.

هیدرانت
که به دو صورت زمینی و زیر سطحی در معابر عمومی استفاده می­ شود و هنگام آتش سوزی می ­توان از آب ذخیره شده آن بهره جست.

هیدرانت اینترلاک
برای استفاده از آب هیدرانت های موجود در سطح شهر و معابر مورد استفاده قرار می ­گیرد.

آچار آتش نشانی
برای باز و بسته کردن هیدرانت های موجود در سطح شهر مورد استفاده قرار می­ گیرد.

دستگاه های دتکتور
برای تست دود از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد.

شلنگ های پیشرفته
این نوع از تجهیزات آتش نشانی بیشتر از نوع لاستیک طبیعی بوده و در برابر شرایط گوناگون مقاوم هستند.

آژیرهای اعلام حریق
یکی از انواع تجهیزات آتش نشانی صنعتی آژیرهای اعلام حریق هستند که همان طور که از اسمش پیداست، هنگام شروع آتش نشانی اخطار می دهد.

اسپرینکلر
یک دمای خاص روی آن ها به صورت پیش فرض تنظیم شده و در هنگام رسیدن به آن دما با الگو های خاص اقدام به اسپری کردن آب می­کنند.اسپرینکلر ها را بر اساس نوع اتصال به سه نوع بالا زن، پایین زن، بغل زن (دیوار زن ) تقسیم می­ کنند.

جعبه آتش نشانی صنعتی
که در ساختمان های و مراکز صنعتی نصب و مورد استفاده قرار می­ گیرد و دارای تنوع بسیار زیاد بوده و از جنس شیشه، فلز و PVC ساخته می شود. در بعضی از این جعبه ها کپسول های آتش نشانی و در برخی دیگر نیز شلنگ های آب ضد حریق قرار می­ گیرد.

تناسب ساز ها
برای مخلوط کردن حجم مشخصی از کف و آب استفاده می شود.

تجهیزات آتش نشانی فردی
لباس و کلاه آتش نشانی، از معمول ترین ابزاری است که یک آتش نشان از آن ها استفاده می کند. این لباس ها تا حدی در مقابل حرارت مقاوم بوده و بدن آتش نشانان را از شعله مستقیم و همین طور حرارت تابشی شعله محفوظ نگه می دارند. در کنار این ابزار، وسایل دیگری همچون طناب و کمربند حرکت در ارتفاع، کفشهای ضد حرارت، کپسول اکسیژن، ماسک اکسیژن و … وجود دارد که جزو وسایل فردی آن ها به حساب می آید.

فروشنده لوازم آتش نشانی,کلیه لوازم آتش نشانی,وسایل و تجهیزات آتش نشانی,لوازم ایمنی آتش نشانی,بورس لوازم آتش نشانی,لوازم اطفا حریق.اطفاء حریق و آتش نشانی,تجهیزات آتش نشانی,کپسول آتش نشانی,تجهیزات ایمنی و آتش نشانی