• 1
  • slider jquery
  • 3
image carousel by WOWSlider.com v8.8

تجهیزات ایمنی و آتش نشانی

تجهیزات ایمنی و آتش نشانی

ایمنی آتش نشانی مجموعه‌ای از اقدامات است که قصد دارد ویرانی ناشی از آتش را کاهش دهد. معیارهای ایمنی آتش شامل آن‌هایی هستند که برای جلوگیری از احتراق کنترل کنترل‌نشده در نظر گرفته می‌شوند و آن‌هایی که برای محدود کردن توسعه و اثرات آتش‌سوزی بعد از شروع آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معیارهای ایمنی آتش نشانی شامل آن‌هایی هستند که در طول ساخت‌وساز یک ساختمان برنامه‌ریزی شده‌اند و یا در سازه‌هایی که قبلا موجودند و آن‌هایی که به سرنشینان ساختمان آموزش داده می‌شوند.

تهدیدها علیه ایمنی آتش معمولا به عنوان خطرات آتش‌سوزی شناخته می‌شوند. خطر آتش‌سوزی ممکن است شامل وضعیتی باشد که احتمال آتش‌سوزی را افزایش دهد یا مانع از فرار در صورت وقوع آتش‌سوزی شود.

ایمنی آتش اغلب بخشی از ایمنی ساختمان است. آن‌هایی که ساختمان‌ها را برای نقض قانون آتش‌سوزی بازرسی می‌کنند و به مدرسه می‌روند تا به کودکان در مورد موضوعات ایمنی آتش آموزش دهند، اعضای بخش آتش‌نشانی شناخته‌شده به نام افسران جلوگیری از آتش‌سوزی هستند. افسر ارشد پیش‌گیری از آتش‌سوزی یا رئیس مرکز پیش‌گیری از آتش‌سوزی به طور معمول تازه واردان را به بخش پیش‌گیری از حریق آموزش می‌دهد و همچنین ممکن است بازرسی‌ها را انجام دهد و یا ارائه‌ها را انجام دهد.

سیستم های اعلام و اطفاء حریق

سیستم های اعلام و اطفاء حریق یا ایمنی آتش در ساخت یک ساختمان و در طول زندگی عملیاتی آن اعمال می‌شوند. کده‌ای ساختمان توسط دولت‌های محلی، sub یا ملی اجرا می‌شوند تا از این ویژگی‌ها به عنوان خروجی آتش کافی، تابلوها، و جزییات ساختمان مانند توقف آتش‌سوزی و درها، پنجره‌ها و دیوارها اطمینان حاصل شود. ایمنی آتش یک هدف از کده‌ای الکتریکی برای جلوگیری از گرمای بیش از حد سیم‌کشی و تجهیزات، و محافظت از احتراق ناشی از احتراق الکتریکی است.

 
برای مثال، قوانین آتش این الزامات را به عنوان حداکثر گنجایش ساختمان‌ها مانند تئاترها یا رستوران‌ها تنظیم می‌کنند. کده‌ای آتش ممکن است به کپسول آتش‌نشانی قابل‌حمل در داخل ساختمان نیاز داشته باشد، و یا ممکن است نیاز به ردیابی حریق و تجهیزات اطفا حریق مانند یک سیستم آب‌پاش آتش‌نشانی و سیستم هشدار حریق داشته باشد.
 
مقامات محلی که به ایمنی آتش متهم شده‌اند ممکن است بازرسی‌های منظمی را برای چنین مواردی انجام دهند چون مسیرهای آتش‌سوزی قابل‌استفاده و نشانه‌های خروج مناسب، دستگاه‌های آتش آتش‌نشانی از نوع صحیح در مکان‌های در دسترس، و نگهداری صحیح و جابجایی مواد قابل‌اشتعال هستند. بسته به مقررات محلی، یک بازرسی آتش ممکن است منجر به یک اعلان عمل مورد نیاز یا بسته شدن یک ساختمان شود تا زمانی که بتواند با الزامات کد حریق سازگار شود.
 
مالکان و مدیران یک ساختمان ممکن است سیاست‌های آتش اضافی را اجرا کنند. برای مثال، یک سایت صنعتی می‌تواند کارکنان ویژه‌ای را به عنوان یک نیروی مبارزه با آتش معرفی و آموزش دهد. مدیران باید اطمینان حاصل کنند که ساختمان‌ها با مقررات تخلیه آتش مطابقت داشته باشند و ویژگی‌های ساختمان مانند اسپری fireproofing آسیب‌ندیده باشد. سیاست‌های آتش ممکن است برای دیکته کردن آموزش و آگاهی از ساکنان و کاربران ساختمان برای اجتناب از اشتباه‌ات مشهود، مانند حمایت از دره‌ای آتش، وجود داشته باشد. ساختمان‌ها، به ویژه موسساتی مانند مدارس، ممکن است در دوره‌های منظم در طول سال تمرینات آتش انجام دهند.
استفاده از آتش زبانه
مهم است که محل و انواع دستگاه‌های خاموش‌کننده در محل کار را قبل از استفاده از آن‌ها بدانید.
کپسول آتش‌نشانی می‌تواند سنگین باشد، بنابراین خوب است که انتخاب کنید و یک کپسول نگه دارید تا ایده‌ای از وزن و احساس داشته باشید.
 
زمان را صرف خواندن دستورالعمل اجرایی و هشدارهای یافت‌شده بر روی برچسب کپسول آتش‌نشانی کنید. تمام دستگاه‌های خاموش‌کننده آتش به طور یک‌سان به نظر می‌رسند.
 
تمرین آزاد کردن لوله تخلیه یا بوق را تمرین کنید و آن را در پایه یک آتش فرضی هدف قرار دهید. میله را بکشید یا اهرم را فشار ندهید. این می‌تواند مهر خاموشی را بشکند و باعث از دست دادن فشار شود.
 
زمانی که وقت آن است که از کپسول آتش‌نشانی استفاده کنید، فقط یاد بگیرید!
 
سنجاق را بکش.
 
هدف قرار دادن نازل و یا شلنگ را در پایه آتش از فاصله ایمن توصیه‌شده هدف قرار دهید.
 
اهرم عملیاتی را فشار دهید تا عامل اطفا حریق را تخلیه کنید.
 
با شروع از فاصله توصیه‌شده، نازل و یا لوله را از دو طرف به طرف دیگر Sweep تا زمانی که آتش خاموش شود. به جلو یا اطراف ناحیه آتش حرکت کنید چون آتش از بین می‌رود. در حالت اشتعال به این ناحیه نگاه کنید.
 
 

 

 

فروشنده لوازم آتش نشانی,کلیه لوازم آتش نشانی,وسایل و تجهیزات آتش نشانی,لوازم ایمنی آتش نشانی,بورس لوازم آتش نشانی,لوازم اطفا حریق.اطفاء حریق و آتش نشانی,تجهیزات آتش نشانی,کپسول آتش نشانی,تجهیزات ایمنی و آتش نشانی